forum.wychowaniefizyczne.pl Strona Główna forum.wychowaniefizyczne.pl
Portal WF informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wątków i komentarzy umieszczanych przez użytkowników na Forum. Usuwane mogą być jedynie listy o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami Netykiety.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
4 godz. wf w gimnazjum
Autor Wiadomość
kluku
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:30 pm   4 godz. wf w gimnazjum

Mam taki maly problem z ta 4 godzina. Chodzi mi o to jak ona powinna byc ujmowana, czy jako narmalna godzina zajec z wf ktora znajduje sie w grafiku czy jako zajecia pozalekcyjne lub pozaszkolne (fakultatywne).
Bede wdzieczny za udzielenie mi swiezych informacji. pozdrawiam

TomeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:04 am   

Witaj Kluku :roll: Z tą czwartą godziną to jest różnie. Można ją ująć w planie zajęć i realizować jak wszystkie inne lub też wykożystać jako pozalekcyjne zajęcia. Mussisz to ustalić z dyrektorem szkoły czy radą pedagogiczną. w większości przypadków to zależy właśnie od nich. Powodzenia

wojtulat

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 9:37 am   

Zobacz na www.wychowaniefizyczne.pl w "planach pracy" na samym dole są propozycje dla 4 godziny wf (wprawdzie stare, bo wtedy kiedy wchodziła do podstawówek 4 godzina), ale może coś wybierzesz dla siebie.

kluku
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 3:38 pm   

No i mineło kilka dni a ja ciągle szukam i szukam jak tą 4 godzine zrealizować. Największym problemem jest brak możliwości aby zajecia odbywału sie na sali w miare odpowiednich godzinach. Jedynie zastaje sobota, i na dodatek dyrektor oczekuje przectawienia na pismie w jaki sposób bede to realizował. Z pracujących 6 włefiaków ja jestem najmłodszy. Jesli Ktos spotkał sie z podobną sytaucją to prosze o pomoc jak ją rozwiązać i wszelkie podpowiedzi.
Z góry dzieki :wink:

Asik
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 11:02 pm   

Ciężka sprawa z tą 4 godziną - czy u Was jest tak samo, że jest to godzina realizowana z całą klasą ? Ja w związku z tym, że mam całe klasy, będę prowadziła te zajęcia w sposób typowo rekreacyjny. Gdyby nie to, że przez 5 miesięcy zmuszeni jesteśmy chodzić na basenik (sala g. nie ma wymiarów boiska do siatkówki), to na tej 4 godz. realizowałabym pływanie - chociaż z drugiej strony z 30 osobami na basen nie mogę wejść ze względów bhp - bądź tu człowieku mądry :/

kluku
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 12:17 pm   

No wlasnie mam ten sam problem, cala klasa i co tu prowadzic, ciezka sparawa ale widze ze inni tez maja z tym problemy moze jakies wskazówki :roll: :roll: wszystko sie przyda

wojtulat

Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 7:14 pm   

Wprowadzana 4 godz do podstawówek (którą zresztą zlikwidowano po pół roku !!!) była na tej samej zasadzie tzn 1 godz. na klasę a nie grupę.
W mojej szkole zrobiliśmy to na zasadzie fakultatywnych zajęc o charakterze rekreacyjnym.
Utworzyliśmy tyle grup ile było godzin, a następnie dzieci się zapisywały (oczywiście wprowadzony był limit chętnych) ustaliliśmy że w II semestrze będzie można dokonać zmiany (obowiązywała zasada, kto pierwszy ten lepszy).
Grupy które stworzyliśmy to: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, wycieczki(rajdy), aerobik.
Sprawdzaliśmy normalnie obecność i udział wliczaliśmy do oceny z WF.
Tematykę tych zajęć zamieściłem na stronie.

Odpowiedz do tematu